fw-1

HAKKIMIZDA

Çapa Grubunun bir kuruluşu olan ORSA ORTOPEDİ SANAYİ 1976 yılından beri, Tıbbi Korseler-Ortopedik Cihazlar-Felç Yürüme Cihazları-Rehabilitasyon Malzemeleri-Protez ve Ortezler dalında üretim yapmaktadır. Orsa’nın Türkiye genelinde 580 satış noktası bulunmakta, üretilen malzemeler yurtdışında 43 ayrı ülkede satılmaktadır. Üretiminin büyük kısmını yurtdışına gönderen firmamız sektöründe dünyanın en büyükleri arasına girmiştir.

 

"Sağlık için sağlıklı seçim" sloganıyla yola çıkan firmamız bu sloganı kalite politikasının temeline yerleştirmiştir. Hasta insanlara hizmet sunduğumuzu hiçbir zaman unutmamak, üretimlerimizi her zaman hastaların yerine kendimizi koyarak kalite kontrolünden geçirmek ve bu bilinci tüm personelimize aşılamak firmamızın başarısının en büyük etkenlerindendir. Dünyada aranılan marka olmamızı sağlayan diğer önemli etkenlerde; eğitime önem vermek, nitelikli personel kullanmak, Ar-Ge’nin önemini kavramak, kaliteyi hayat felsefesi olarak benimsemektir.


Ürünlerimizin muadillerinden en büyük üstünlüğü; Ürünlerimizde kullanılan hammaddelerin testlerinin ISO 10993 standartlarına göre Akredite kuruluşlarca yapılmış olması, Avrupa’da yapılmış Klinik Araştırma sonuçlarının bulunması ve gene Avrupa’da Akredite laboratuarlarca yapılmış Mikro klima test sonuçlarının olmasıdır. Ürünlerimizin zehirsizliği, klinik yeterliliği, vücuda takıldığında zarar verecek kadar terleme ve ısı artışı yapmadığı belgelerle gösterilmektedir. Tabidir ki bu duruma 2001 yılından beri yaptığımız çalışmalarla gelinmiştir. Testlerde uygun çıkmayan malzemelerimizde olmuş bunlar en kısa sürede daha uygun materyallerle değiştirilerek bugünkü uygun hale gelinmiştir. Klinik araştırmalar sırasında bazı ürünler üzerinde 20-25 defa değişiklikler yapılmış ve ideale ulaşana kadar klinik araştırmalar devam etmiştir ve hala da devam etmektedir.

 

Şu an geldiğimiz noktaya gelince; Doktor ORSA markalı ürünü hastaya tavsiye ettiğinde bu ürünün vücuda toksikolojik etkisi var mıdır? Alerji yapar mı? Yeterli tedavi değerliğine ve standardına sahip midir? Mikroklimal uygunsuzluğu var mıdır? diye düşünmez.

Firmamızda 2002 yılından beri ISO 9001 Kalite Yönetim Sitemi belgesi mevcut olup 2010 yılında ISO 13485 belgesini Türkiye`de ilk alan da firmamız olmuştur. Ürünlerimizi Avrupa Birliği Ülkelerine gönderdiğimiz için 2001 yılından beri CE işaretini ürünlerimize koymaktayız. Firmamızın TSE Hizmet Yeri Yeterlilik belgesi mevcuttur. Ürettiğimiz ürünlerinin hammaddelerinin zararsızlığına dair test raporlarımız, mikroklimal, kompresyon vb. test belgelerimiz bulunmaktadır. Branşında yukarıda sayılan belgelerin tümünde ilk olma ve halen birçoğunda da ilk ve tek olma özelliği olan ORSA kalite ve kalite belgeleri konusunda sektörünün öncüsü olmaktan gurur duymaktadır.

Saygılarımızla

         
    Dr. Vildan ÇAPA                                    Ecz. Necdet ÇAPA

 Kalite Yönetim Müdürü                                Genel Müdür